Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
GMObiektywnie - Blog Wojciecha Zalewskiego GMObiektywnie - Blog Wojciecha Zalewskiego GMObiektywnie - Blog Wojciecha Zalewskiego

11.10.2016
wtorek

Fałszywy Trybunał w Hadze będzie „sądzić” firmę Monsanto za zbrodnie przeciwko ludzkości

11 października 2016, wtorek,

Mój wpis wyprzedza doniesień i artykułów, które za kilka dni mogą pojawiać się w mediach, a na pewno na portalach organizacji i osób zwalczających GMO. Dowiecie się Państwo, że odbyło się posiedzenie Trybunału w Hadze, w którym niezależni sędziowie orzekli, iż firma Monsanto jest odpowiedzialna za zbrodnie przeciwko ludzkości. Niewiele będzie to miało wspólnego z wyrokami znanego organu sądowego ONZ, ale organizatorzy bardzo dbają, aby tak właśnie to wyglądało.

Organizacje zwalczające GMO już w grudniu zapowiadały, że w Hadze odbędzie się „obywatelski” Trybunał Monsanto w sprawie rzekomych zbrodni popełnionych przez amerykański koncern. Lokalizacja tego fałszywego sądu obywatelskiego nie jest przypadkowa i jednoznacznie ma kojarzyć się odbiorcom z renomą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (zresztą organizatorzy nawet tego nie ukrywają). Już w zapowiedziach z grudnia niektóre media podawały, że Monsanto będzie sądzone w Hadze, co oczywiście ma sugerować odbiorcy, iż ów trybunał jest jak najbardziej poważną sprawą. Rzeczywistość jest zgoła odmienna – jest to najzwyczajniejsza hucpa.

Organizacje zwalczające GMO kolejny raz postanowiły posłużyć się fałszem oraz graniem na emocjach – tylko po to, by zdyskredytować amerykański koncern oraz kontynuować swą opartą na kłamstwach kampanię wymierzoną w pożyteczną technologię. Nie widzę innego celu, który miałby przyświecać temu fałszywemu trybunałowi.

Pseudotrybunał jest zorganizowany przez śmietankę organizacji i celebrytów światowego ruchu anty-GMO oraz organizacje rolników organicznych (tzw. ekologicznych). Tak więc czołowe postacie trybunału to hinduska filozofka i ekofeministka Vandana Shiva – od lat bezpardonowo zwalczająca GMO w rolnictwie; dziennikarka Marie-Monique Robin – autorka pseudodokumentalnego filmu „Świat wegług Monsanto”; pan Gilles-Éric Séralini – naukowiec, który od lat nieudolnie próbuje „udowodnić” szkodliwość GMO; Ronnie Cummins – dyrektor Stowarzyszenia Konsumentów Żywności Organicznej (OCA) i inni.

Fałszywy Trybunał, który faktycznie jest dwudniowym spotkaniem czołowych postaci ruchu anty-GMO, zapewne „udowodni” nam wszystkim, że firma Monsanto poprzez wprowadzenie do uprawy roślin GM popełniła zbrodnię przeciwko ludzkości. Znając dokonania zaproszonych prelegentów, wiem, że będzie to dwudniowy festiwal wypełniony pseudonauką i zalewem nieprawdziwych informacji na temat skutków uprawy roślin genetycznie modyfikowanych.

Organizacja tej hucpy – fałszywego trybunału w Hadze – służy przykuciu jak największej uwagi mediów z całego świata i przedstawianiu roślin GM w niekorzystnym świetle. To kolejna – desperacka – odsłona histerycznego ataku wymierzonego w organizmy genetycznie modyfikowane i naukę.

Fake Trials, Brought to You by the Anti-GMO Movement

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne…

    Déjà vu?

css.php